Putuj k zmŕtvychvstaniu!!!
Hraná krížová cesta
Spovedanie pred Veľkou nocou
Večer Milosrdenstva vo Svätyni sv. Jakuba vo Veľkom Šariši
Prvý pôstny týždeň sme nemohli ukončiť veľkolepejšie, ako sme ho ukončili. V piatok veriaci Sabinovského dekanátu putovali do Diecéznej Svätyne sv. Jakuba vo Veľkom Šariši. Stretli sa tam veriaci z farností Sabinov, Ražňany, Hubošovce, Šarišské Michaľany, Pečovská Nová Ves, naši Jarovnickí veriaci, ale aj mnohí iní, z iných dekanátov. Pritiahlo ich tam Božie Milosrdenstvo. Neodradil ich ani dážď. Téma večera: Uzdravenie vzťahov s autoritami bola nielen zaujímavá, ale hlavne dôležitá v dnešnej dobe. Naša farnosť sa zapojila prípravou krížovej cesty. Duchovný otec vd. Radoslav Gejguš a Julka s Marcelkou Novotné veriacich previedli zastaveniami krížovej cesty Nášho Pána. Po krížovej ceste kňazi dekanátu spolu so svojimi veriacimi slávili obetu najsvätejšiu, svätú omšu. V homílii sa prihovoril veriacim pán dekan vd. Marek Haratim. Vysvetlil, aký dôležitý je každý z nás pred Pánom, ale aj aké sú dôležité vzťahy medzi ľuďmi navzájom. Všetky myšlienky, pocity z večera, ale aj svoje starosti aj radosti mohol každý odovzdať Eucharistickému Kristovi pri adorácii. Duchovný otec z farnosti Šar. Michaľany vd. Peter Kyšeľa pobožnosťou a Eucharistickým požehnaním ukončil požehnaný piatkový večer.
Fotografie z tohto večera si môžete pozrieť v galérii.
Nech Pán žehná otca biskupa Mareka
Dnes sme privítali v našej farnosti vzácneho hosťa, otca biskupa Mareka Forgáča. V deň jeho 51. narodenín spolu s mladými kňazmi našej arcidiecézy slávili vo filiálnom kostole Panny Márie Fatimskej obetu najsvätejšiu. Zišli sa u nás na premanentnej formácii kňazov. Poriadne si ich prezrite, možno medzi nimi nájdete budúceho správcu našej farnosti.
Otcovi Marekovi vyprosujeme veľa Božích milostí, dary Ducha Svätého a ochranu Našej Nebeskej Matky.