Biskupi zrušili dišpenz od povinnej účasti na nedeľných svätých omšiach.
Pán Boh zaplať!
Obnovenie verejných bohoslužieb
- v kostoloch počas bohoslužieb budú označené v každej druhej lavici vyhradené miesta na sedenie, pričom každé z nich bude minimálne dva metre od seba,
- dvojmetrové vzájomné odstupy budú platiť aj pre stojacich ľudí,
- počas bohoslužieb ľudia musia mať na tvári rúško,
- zostáva tiež zákaz podávania rúk pri obrade pokoja
- povinná bude dezinfekcia rúk pri vstupe do kostola,
- sväté prijímanie bude podávané do rúk,
- kostoly budú musieť mať zabezpečené priebežné vetranie,
- veriaci bez rozdielu veku sa budú môcť zúčastniť na bohoslužbách s odporúčaním, aby sa v nedeľu konala samostatná svätá omša pre seniorov.
10. výročie konsekrácie chrámu
V sobotu, 2. mája, je v našej farnosti sviatok. Ubehlo to ako voda a je tu 10. výročie konsekrácie farského kostola. K výročiam sa zvykne priniesť darček spolu s blahoželaním. V týchto časoch stále počúvame "zostaň doma", a nič iné nám ani neostáva. Keďže musí byť kostol prázdny, nekonajú sa verejné sv. omše, rozhodli sme sa dať nový šat interiéru kostola, rozhodli sme sa ho vymaľovať, čo už bolo nevyhnutné. Hodnota tohto darčeka je 4400,00 €. V posledných týždňoch sa príjmy rapídne znížili, preto vám ponúkame možnosť prispieť k tomuto darčeku na číslo účtu SK76 0900 0000 0000 9628 6364 v Slovenskej sporiteľni, alebo aj v hotovosti. Nech vám Pán mnohonásobne odplatí vašu štedrosť!
K tomuto darčeku sa patrí aj zablahoželať.
Náš kostol bol našimi predkami postavený preto, aby sa stal znamením prítomnosti Boha na zemi a jeho stretnutia s človekom, vzácnym pokladom každého chrámu. Človekom, ktorý prišiel vnímať a prijať jeho duchovné posolstvo. Nech je náš chrám, ktorý slávi svoje narodeniny, vždy ozdobený najcennejším pokladom, ktorým sú veriaci, otcovia, mamy, starí rodičia, chlapci, dievčatá ..... Všetci, pre ktorých sa stal chrám miestom modlitby a prameňom potrebných síl a milostí pre každodenný život. Doma sa pri sv. omši modlime, aby situácia vymaľovaných, ale prázdnych múrov v čase jeho 10. výročia konsekrácie bola výnimočnou a nikdy viac sa už v jeho a našich dejinách nezopakovala.
TÝŽDEŇ MODLITIEB ZA DUCHOVNÉ POVOLANIA
Štvrtá veľkonočná nedeľa je Nedeľou Dobrého pastiera. Týždeň pred touto nedeľou, od 27. apríla do 3. mája, je Týždňom modlitieb za duchovné povolania. Všetci potrebujeme dobrých a svätých kňazov, dobré a sväté zasvätené osoby. Modlime sa za nové povolania, modlime sa za tých, ktorých Pán povoláva, aby mali odvahu a dobrú vôľu prijať Jeho povolanie. Modlime sa za tých, ktorých už povolal, aby vytrvali v povolaní, aby im dal Pán silu zvládnuť toto poslanie.Nájdi si chvíľku času a pomodli sa túto modlitbu:
Pane Ježišu, ako si jedného dňa povolal prvých učeníkov a urobil si ich rybármi ľudí, tak opakuj aj dnes svoje láskavé pozvanie: Poď a nasleduj ma! Daruj mladým chlapcom a dievčatám milosť ochotne odpovedať na tvoj hlas. Podporuj v apoštolských námahách našich biskupov, kňazov, zasvätené osoby. Daj vytrvalosť našim seminaristom a všetkým, ktorí vytrvalo uskutočňujú ideál života úplne zasväteného tvojej službe. Prebuď v našich spoločenstvách misionársku horlivosť. Pošli, Pane, robotníkov na svoju žatvu a nedovoľ, aby ľudstvo zablúdilo pre nedostatok pastierov, misionárov a osôb zasvätených službe evanjelia.
Mária, Matka Cirkvi, príklad každého povolania, pomáhaj nám odpovedať áno Pánovi, ktorý nás volá spolupracovať na Božom pláne. Amen.
Panna Mária, matka Krista - Veľkňaza, vypros pre naše Slovensko veľa svätých a horlivých kňazov.
POZVÁNKA NA ODPUSTOVÚ SLÁVNOSŤ
Arcidiecézne centrum pre mládež spolu s Farnosťou Božieho milosrdenstva v Košiciach-KVP vás srdečne pozývajú sledovať online odpustovú Slávnosť Božieho milosrdenstva s posolstvom pre mladých v nedeľu 19. apríla 2020 na TV LUX. Program priamych prenosov TV LUX z Diecéznej svätyne Božieho milosrdenstva v Košiciach je nasledovný:
10:00 – odpustová svätá omša, hlavný celebrant J. Ex. Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup-metropolita;
11:00 – moderovaný program „Božie milosrdenstvo pre mladých“, rozhovory s J. Ex. Mons. Bernardom Boberom, arcibiskupom-metropolitom a pomocným biskupom J. Ex. Mons. Markom Forgáčom.