ADVENTNÉ ZAMYSLENIA S KBS
!!! ZAČÍNAME !!!
všetci už určite viete, že v pondelok začíname so slávením bohoslužieb za účasti veriacich. Žiaľ, nebude to tak ako na fotografii, ale zatiaľ iba s 50% naplnením chrámu, čiže šachovnicové sedenie, ale dočkali sme sa. Nebudeme označovať miesta, ale prosíme vás o disciplínu a dodržiavanie všetkých hygienických opatrení. Zároveň pamätajme, že nebol zrušený zákaz zhromažďovania. Pre verejné bohoslužby máme teda konkrétne definovanú možnosť využiť polovicu miest na sedenie v chrámoch, ale nemôžeme pozývať ďalších ľudí, aby zaplnili aj miesto na státie, alebo sa zhromažďovali vo väčších počtoch pred chrámom.
Naďalej platí všeobecný dišpenz od povinnej účasti zvlášť seniorov, chronicky chorých a rizikové skupiny. Všetky podmienky si môžete pozrieť na stránke TKKBS. Buďme disciplinovaní, aby sme o tak ťažko vybojované uvoľnenie neprišli.
Časy svätých omší sú ako obvykle, ak ste už zabudli, sú na stránke v Pustovníku č. 24 . Lektori, príďte pred svätou omšou do sakristie.
Tešíme sa na vás v pondelok , vaši duchovní otcovia.
KOLEDOVANIE – OZNAM
Pôst a modlitba za Slovensko
USMERNENIA V ČASE ZÁKAZU VYCHÁDZANIA
USMERNENIE
POZOR ZMENA!
OZNAM
POZOR ZMENA!
Všetci určite viete, že bol vyhlásený núdzový stav, ktorý sa dotýka každého z nás. Dávame Vám preto na vedomie zmeny, ktoré budú v našej farnosti:- Sväté omše budú bez spevu.
- Aj keď je Ružencový mesiac, modlitba sv. ruženca sa nebude modliť v kostole pred sv. omšou. Budete mať dôvod a príležitosť sa ju pomodliť doma v rodine.
- Opäť budú omše v nedeľu pre seniorov.
- Seniori, taktiež ľudia trpiaci chronickými ochoreniami, ľudia po operačných zákrokoch, ako aj tí, ktorí sa starajú o seniorov, môžu znovu uprednostniť sledovanie bohoslužieb prostredníctvom médií alebo internetu, taktiež možnosť duchovného sv. prijímania.
- Vzhľadom na platné obmedzenie počtu prítomných na sv. omši, ktorý nesmie presiahnuť spolu s asistenciou 50 osôb, slovenskí biskupi od 10. 2020až do odvolania udeľujú všeobecný dišpenz od fyzickej účasti na nedeľných bohoslužbách.
- Po naplnení maximálneho počtu sa do kostola nedostanete!
Mesiac s Pannou Máriou – Matkou ticha
"Neubližuj nikomu svojimi ústami" (pápež František)
Liturgickou spomienkou na svätú Teréziu od Dieťaťa Ježiša, patrónku misií, sa 1. októbra začne misijný mesiac, ktorý je zároveň mesiacom úcty k Panne Márii a mesiacom posvätného ruženca. Pápežské misijné diela na Slovensku pozývajú počas októbra na modlitbu k Panne Márii, Matke ticha. Žijeme v hlučnom období. Potrebujeme si nájsť priestor na ticho, ktoré sa pre nás stane cestou k šťastiu a liekom pre dušu. Ticho spojené s modlitbou je čoraz vzácnejšie. Je tu však iná forma ticha, o niečo náročnejšia. Byť ticho vtedy, keď pociťujeme hnev. Zdržať sa zraňujúcich slov, ktoré ubližujú iným. Byť ticho vtedy, keď nám oponujú a odporujú. Modlíme sa za misijné diela pápeža Františka aj za misie na Slovensku, aby sme svedectvom o radosti, ktorú nám dáva Pán, oslovovali iných pre vieru. Ak nasledujeme Ježiša a sme šťastní, druhí si to všimnú. Pozvite na modlitbu svoju rodinu, susedov, kamarátov a známych. Ak vám to vyhovuje, modlite sa aj sami.MODLITBA K PANNE MÁRII, MATKY TICHA
Ty, ktorá počuješ naše hlasy, aj keď nehovoríme, pretože rozumieš v pohyboch našich rúk jazyk našich sŕdc. Neprosíme ťa, Pani, aby si nám dala hlas a sluch pre naše tela, ale nech nám pomôžeš rozumieť Slovu Tvojho Syna a prísť k Nemu s láskou, na spásu našich duši.
Chceme milovať naše ticho, aby sme sa vyhli ohováraniu, nenávisti a hriechu a mlčiac dať svedectvo o našej viere.
Chceme ti obetovať naše ticho v ktorom žijeme, aby sme ťa všetci mohli volať Matka, a aby sme boli praví bratia a sestry, bez sluchu či nevraživosti, ako tvoje deti.
Prosíme Ťa, prednes našu ľútosť pred tvojho nebeského Syna, v hodine našej smrti, aby sme vo večnosti mohli počuť a spievať na tvoju slávu naveky.
AMEN