POZOR, POZOR!!!!
Jubilejný rok blahoslavenej Zdenky Schelingovej
Každá farnosť má svojho patróna. Ako, kto a prečo vybral práve toho, či onoho, to je rôzne. Patrónom našej farnosti je sv. Anton, opát, sviatok, ktorého budeme sláviť o pár dní.
Naša farnosť má však ešte jedného, neoficiálneho patróna, presnejšie – patrónku. Je ňou bl . Zdenka, ktorej relikvie máme vo farskom kostole. Možno aj ona bola vzorom pre naše farníčky, ktoré sa stali členkami Kongregácie milosrdných sestier Svätého kríža, ku ktorým patrila aj ona.
Pri príležitosti 100. výročia narodenia blahoslavenej Zdenky 28. decembra svätou omšou začal Jubilejný rok blahoslavenej Zdenky Schelingovej.
V tomto Jubilejnom svätom roku milosrdenstva na odporúčanie Sv. Otca Františka nasmerujme svoj zrak k vzorom milosrdenstva, vernosti Bohu a bezhraničnej lásky k blížnemu. Takýmto vzorom je práve naša blahoslavená Zdenka.
Viac o aktivitách Jubilejného roka sa môžete dozvedieť na[button link="http://www.zdenka.sk/" color="wheat" text="grey" window="yes"]http://www.zdenka.sk/[/button]
Benefičný hokejový zápas
POZVANIE K PRAMEŇU MILOSRDENSTVA
Končí sa cirkevný rok, pomaly vhupneme do začiatku nového cirkevného roka, do času nazývaného ADVENT. Nadchádzajúci čas nám prináša nielen to, ale hneď na jeho začiatku, presnejšie 8. decembra, v deň slávnosti Nepoškvrneného počatia Panny Márie otvorením Svätej brány na Bazilike sv. Petra a postupne na všetkých rímskych bazilikách i na určených katedrálach, konkatedrálach, aj brán na vybraných pútnických svätyniach vo svete začne SVÄTÝ ROK MILOSRDENSTVA.
Počas celého Svätého roka budú tieto Brány milosrdenstva otvorené. Symbolika ich otvorenia vyjadruje, že pri príležitosti Jubilea sa veriacim ponúka osobitná cesta smerom k Bohu. Svätý rok je príležitosťou obnoviť a prehĺbiť vzťah k Bohu i blížnemu. Celý náš život je príležitosťou piť z prameňa. Cesta k prameňu je zväčša strmá, kľukatá. Tak ako cesta k prameňu, tak aj cesta k spáse je do kopca. A tak niet sa čo čudovať, keď mnohí sa zastavia pri rieke. Aj v rozbúrenej rieke života je voda, voda zdanlivo čistá, niekedy až príliš upravená svetom. Jej chuť aj priezračnosť nás dokáže zmiasť, ale boží mikroskop prikázaní, mikroskop Božej lásky nám odhalí mikrobiálne znečistenie rieky.
Možno z nevedomosti, možno z ľahostajnosti mnohí z nej pijú, riskujú, že im bude zle, riskujú život. Riskujú, že pozvanie milosrdného Boha k prameňu premárnia zdržiavaním sa pri znečistenej rieke. Prameňom nášho života je náš Nebeský Otec, z ktorého sme pozvaní čerpať živú vodu. Cesta k prameňu je hore kopcom, mnohým sa nechce kráčať po strmých chodníkoch, aj keď v prameni je krištáľovo čistá životodarná voda. Každá námaha, aj keď nepatrná bude odmenená prúdom priezračnej, čerstvej vody Božej lásky a Božieho milosrdenstva. Táto námaha sa oplatí!
Prijmime toto jedinečné pozvanie k prameňu Milosrdenstva!Milión detí sa modlí ruženec
Na výzvu nadácie Kirche in Not sa 18. októbra o 9:00 hodine spojili deti na celom svete pri modlitbe posvätného ruženca. Nebolo tomu inak ani v našej farnosti. V kostole Povýšenia sv. kríža v Močidľanoch, kde sa po sv. omši zapojili aj [button link="http://farnostjarovnice.sk/wp-content/gallery/#/content/miliondetisamodliruzenec/" color="green" text="grey" window="yes"]naše deti[/button] k tejto akcii. V homílii duchovný otec vysvetlil pôvod a význam sv. ruženca, zvlášť potrebu jeho modlitby. „Keď sa milión detí bude modliť ruženec, svet sa zmení,“ povedal sv. páter Pio. Jeho slová podnietili k vzniku i k názvu tejto akcie.
Úmysel modlitby na tento rok: „Pokoj a jednota v srdciach všetkých ľudí na svete“.
Poďakovanie za úrodu
Nové fotografie
Pôst a púť za kňazov
Slovensko má opäť príležitosť urobiť pre svojich kňazov niečo veľké a zároveň jednoduché. 15. septembrom začína 40. dňová reťaz pôstu a modlitieb za kňazov na Slovensku. (15.09.2015 0:01 - 24.10.2015 23:59) Veriacim sa odporúča, aby sa aspoň jeden deň postili na tento úmysel tak ako na Popolcovú stredu a Veľký piatok, pritom v ten deň zúčastniť sa na sv. omši a obetovať ju za kňazov, pomodliť sa ruženec, litánie, či zúčastniť sa na adorácii. Naviac tí, ktorí môžu, majú možnosť sa zúčastniť 26. septembra na púti za kňazov v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne.
Kňazi sa modlia za im zverení ľud, prečo by ľud nemohol im to oplatiť? Veď koľkí kňazi to potrebujú! Sú to kňazi starí, chorí; kňazi trpiaci rôznymi závislosťami; kňazi, ktorí nás pokrstili; kňazi, ktorí nám vyslúžili a vysluhujú sviatosti; všetci tí, ktorí nám pomáhajú na ceste k Bohu. Ale potrebujú to aj tí, ktorí sa rozhodujú odpovedať na Božie volanie.